Reklama

Duża i atrakcyjna cenowo hurtownia porcelany lenahurt.pl na Śląsku

Statystyka

  • Wszytkich: 5541443
  • W tym roku: 279153
  • W tym miesiącu: 50698
  • Dziś: 249
  • Online: 57

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Dzień zabytków Oksywia

Zapraszamy 13 października 2012 do zwiedzenia Oksywia i jego zabytków z gdyńskimi przewodnikami turystycznymi. Zwiedzanie odbywać się będzie w kilku grupach i poprzedzone będzie bogato ilustrowaną prelekcją na temat historii i zabytków Oksywia.

Będzie można zobaczyć miejsca ...

Zapraszamy 13 października 2012 do zwiedzenia Oksywia i jego zabytków z gdyńskimi przewodnikami turystycznymi. Zwiedzanie odbywać się będzie w kilku grupach i poprzedzone będzie bogato ilustrowaną prelekcją na temat historii i zabytków Oksywia.

Będzie można zobaczyć miejsca znane i nieznane, m.in. d. Zespół Dowództwa Floty - obecnie  Akademia Marynarki Wojennej i Komenda Portu Wojennego, kościół św. Michała Archanioła z zabytkowym cmentarzem, historyczną wieś Oksywie i inne.

Zwiedzanie odbywać się będzie w kilku grupach i poprzedzone będzie bogato ilustrowaną prelekcją na temat historii i zabytków Oksywia.

Szczegółowy program:

  • Będzie można zobaczyć m.in. d. Zespół Dowództwa Floty - obecnie Akademia Marynarki Wojennej i Komenda Portu Wojennego, kościół św. Michała Archanioła z zabytkowym cmentarzem, historyczną wieś Oksywie i inne.
  • Czas trwania zwiedzania (z prelekcją) to około 2-3 godzin.
  • Udział w imprezie jest bezpłatny, należy tylko zapisać się telefonicznie pod nr tel. 0- 607 287 263 w dniach 9-11 października br., w godz. 9.00- 11.00.
  • Zwiedzanie odbywać się będzie w grupach od 10.00 do 14.00 co godzinę, ale konkretna godzina będzie podana przy zgłoszeniu telefonicznym, żeby utrzymać limit osób w grupach.
  • Miejsce spotkania i prelekcji Nowa Biblioteka Akademii Marynarki Wojennej przy ul. Grudzińskiego.


Dojazd:
Autobusem: z przystanku przy ul. Jana z Kolna w rejonie dworca kolejowego Gdynia Główna (przy Hali Targowej).
linia nr 150 Należy wysiąść na ul. Śmidowicza jeden przystanek przed Rondem Bitwy pod Oliwą (poprzeczna to ul. Grudzińskiego) - przystanek Oksywie Dolne
linia nr 128 Należy wysiąść na ul. Śmidowicza jeden przystanek za Rondem Bitwy pod Oliwą (poprzeczna to ul. Grudzińskiego) - przystanek Oksywie Dolne

Organizatorzy:
Rada Dzielnicy Oksywie
Oddział Morski PTTK
Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urząd Miasta Gdyni

Współpraca:
Akademia Marynarki Wojennej
Dowództwo Floty
Parafia św. Michała Archanioła

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach