Statystyka

  • Wszytkich: 5550506
  • W tym roku: 288216
  • W tym miesiącu: 59761
  • Dziś: 128
  • Online: 30

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Weekend na lodzie 2016

 

Weekend na lodzie" - największa snowkitowa impreza sportowa w Krynicy Morskiej w dniach 16-17.01.2016, godz. 10:00-16:00. Zapraszamy na najgorętszy zimowy akwen wybrzeża.

 

Snowkiting to zimowa odmiana kitesurfingu. Jest to młody, bardzo dynamicznie rozwijający się sport łączący latawiec pociągowy ze snowboardem lub nartami. Do uprawiania snowkitingu potrzebny jest wiatr oraz duża otwarta przestrzeń pokryta śniegiem lub lodem. Snowkiting jest prostszy w nauce od kitesurfingu. Twarde podłoże pozwala na łatwiejszy start i jazdę przy stosunkowo słabym wietrze. Zamarznięty Zalew Wiślany ze swoim równym wiatrem ofertuje wyśmienite warunki do uprawiania tego sportu.

Pomysłodawcami i pierwszymi organizatorami amatorskich zawodów byli Daniel Kruszewski i Bartek Stępień. Obecnie zawody rozgrywane są w Krynicy Morskiej na wysokości Hotelu Krynica i z roku na rok zyskują coraz większą rzeszę fanów. Tegoroczna edycja jest już szósta z kolei i łączy w sobie zawody sportowe oraz piknik rodzinny, podczas którego będzie można spróbować swoich sił, nie tylko z latawcami, ale także z bojerami.

W trakcie eventu, odbędzie się wyścig Long Race , wyścigi Course Race, wyścig o Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej oraz zmagania Freestyle - Hang Time. Podczas pikniku zorganizowane zostaną kuligi snow-tube dla dzieci, strefa chill-out, w której będzie można się ogrzać i skorzystać z przygotowanych animacji.

Jak wziąć udział w imprezie? Udział w pikniku i szkoleniach jest bezpłatny. Zapraszamy całe rodziny aby poznały fajną, aktywną stronę zimy na Pomorzu, na wielkiej tafli lodu -Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej. Dla uczestników zawodów konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Szczegóły i informacje: http://www.weekendnalodzie.pl ; http://www.facebook.com/weekendnalodzie

Program
Piątek
20:00 Inauguracja Weekendu na Lodzie! - Hotel Krynica ul. Orzechowa 4 Krynica Morska.

Sobota
10:00 - Otwarcie imprezy
- Uruchomienie strefychillout
- Nauka snowkitingu z instruktorami
- Snowtubing za quadem

Główne zawody:
11:00 - Wyścigi Grand Prix Snowkite Tour 2016
12:00 - Wyścig otwarty na dystansie 1 mili o Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej
14:00 - „Long race" główny wyścig Weekendu na Lodzie

20:00 - After Party!

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach