Statystyka

  • Wszytkich: 5441910
  • W tym roku: 179620
  • W tym miesiącu: 12315
  • Dziś: 127
  • Online: 20

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Słowiński Szlak Rybacki nagrodzony!

 

Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego dla Słowińskiego Szlaku Rybackiego!

 

W dniu 23 września 2015r., podczas Krajowych Obchodów Światowego Dnia Turystyki w Malborku, Maciej Karaś - Prezes Słowińskiej Grupy Rybackiej, odebrał z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego nagrodę za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim w kategorii Oferta kreatywna, za produkt Słowiński Szlak Rybacki.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nagrodę z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego w tej kategorii otrzymali Państwo Joanna i Marcin Barnowscy za Twierdzę Ustka.

Słowiński Szlak Rybacki promuje atrakcje i tradycje rybackie Pobrzeża Słowińskiego. Powstał on dzięki wspólnej pracy Słowińskiej Grupy Rybackiej oraz mieszkańców okolicznych terenów, oferta zadebiutowała na lokalnym rynku turystycznym w sezonie letnim w 2014 roku. Wówczas do dyspozycji osób przebywających na obszarze Słowińskiej Grupy Rybackiej udostępnionych zostało 14 stojaków prezentujących na pojedynczych kartach ofertę Słowińskiego Szlaku Rybackiego. Taka forma prezentacji produktów i usług pozwoliła na pełną dowolność w projektowaniu czasu wolnego - wybrane karty z ofertą można było związać za pomocą marynarskiego węzła na załączonych do stojaków sznurach.

Ideą powstania oferty rybackiej była przede wszystkim promocja rybactwa oraz identyfikacja terenów, na których działa SGR z tradycjami przetwórczymi i rybactwem szeroko pojętym. W międzyczasie okazało się także, że jest to ciekawe uzupełnienie dostępnych atrakcji o charakterze wypoczynkowym. Oferta skierowana jest zarówno do turystów, jak i do mieszkańców. Jest propozycją uzupełniającą wypoczynek nad Bałtykiem, umożliwiającą ciekawe spędzenie wolnego czasu również w chłodniejsze dni, a przede wszystkim sposobem na zaprezentowanie mało popularnych dotychczas kart historii i tradycji naszego wybrzeża. Wartością dodaną projektu i niewątpliwą zaletą szlaku jest to, że jego współtwórcami są prawdziwi rybacy dywersyfikujący swoją działalność w stronę turystyki. Dzięki połączeniu ich wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia w pracy na morzu z rekreacją i edukacją w tym zakresie zainteresowani zdobędą informacje na temat obszaru i kultury rybackiej „z pierwszej ręki". Punktem centralnym szlaku jest natomiast Centrum Promocji i Edukacji, którego działania skupiają się na regionalnych tradycjach rybackich, głównie w zakresie rybołówstwa przemysłowego i spożywczego.

Źródło: sgr.org.pl

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach