Statystyka

  • Wszytkich: 5441944
  • W tym roku: 179654
  • W tym miesiącu: 12349
  • Dziś: 161
  • Online: 24

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Mistrzostwa Świata w klasie Optimist, Dziwnów 25.08-05.09.2015

 

ŻEGLARSTWO - kolejne duże wydarzenie, którego gospodarzem będzie Gmina Dziwnów. Będą to Mistrzostwa Świata w klasie Optimist, które będą rozgrywane na dziwnowskich akwenach w dniach 25.08-05.09.2015.

 

Godnym podkreślenia jest fakt, iż jest to największe wydarzenie żeglarskie tego roku w Polsce oraz jedna z ważniejszych imprez tego typu w Europie i na Świecie.
Do Dziwnowa przyjedzie blisko 300 młodych adeptów żeglarstwa reprezentujących 58 krajów i niemal każdy kontynent.
Swoich przedstawicieli będą miały m.in. Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, Republika Południowej Afryki, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Singapur, Hongkong, Kuwejt. Nie zabraknie oczywiście reprezentacji Polski, a pełną listę krajów (uczestników), można znaleźć na oficjalnej stronie regat: www.optiworlds2015.com
Klasa Optimist jest jedną z najpopularniejszych (jeśli nie najbardziej popularną) klas żeglarskich na Świecie. Niemal każdy początkujący żeglarz zaczyna swoją przygodę z żeglarstwem właśnie od jachtu tej klasy, stawiając w niej nie tylko swoje pierwsze kroki, ale doskonaląc też umiejętności pozwalające na „przechodzenie" do klas wyższych.
Regaty organizowane w klasie Optimist mają każdorazowo rekordową obsadę i są z uwagą śledzone przez wiele tysięcy sympatyków żeglarstwa. Nie inaczej będzie w Dziwnowie, który przez blisko dwa tygodnie stanie się światowym centrum klasy Optimist.
Więcej informacji już niebawem na stronie www.dziwnow4sailing.org oraz profilu FB/dzwinow4sailing.

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach