Statystyka

  • Wszytkich: 5547504
  • W tym roku: 285214
  • W tym miesiącu: 56759
  • Dziś: 975
  • Online: 25

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Wyjątkowy ultratriathlon z Helu na Rysy

 

Najpierw pokonają wpław Zatokę Gdańską, potem pojadą rowerami do Zakopanego, a na końcu wejdą na Rysy. Taką trasę przebędą komandosi ze służb specjalnych, by oddać hołd nieżyjącemu dowódcy.


Sześciu doświadczonych komandosów weźmie udział w ultratriathlonie z Helu na... Rysy. To przedstawiciele polskich służb specjalnych oraz Amerykanin z Navy SEALs.

- Najpierw przepłyną Zatokę Gdańską wpław. Potem przesiądą się na rowery i w 3 - 4 dni powinni dotrzeć do Zakopanego. Tam zostawią rowery i wejdą na Rysy. To będzie już koniec tej trasy - mów Dariusz Terlecki, prezes Stowarzyszenia Formoza.

Wśród komandosów nie zabraknie oczywiście żołnierza Formozy, choć jeszcze nie wiadomo kto to będzie. - Jest dużo chętnych, ale jeszcze nie zdecydowaliśmy kto weźmie udział - zastrzega Jacek Czajkowski z Formozy.

Organizatorzy zapewniają, że ultratriathlon nie jest nastawiony na rywalizację. Chodzi o to, żeby wszyscy komandosi przebyli trasę razem.

- Naszym celem jest przede wszystkim upamiętnienie tragicznie zmarłego dowódcy Wojsk Specjalnych Włodzimierza Potasińskiego. Zginął w katastrofie smoleńskiej - tłumaczy Terlecki.

Relacja na żywo www.tvn24.pl

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach