Statystyka

  • Wszytkich: 5441940
  • W tym roku: 179650
  • W tym miesiącu: 12345
  • Dziś: 157
  • Online: 22

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Jak kursują promy na świnoujskich przeprawach?

W związku z różnymi, często mylącymi informacjami, jakie ukazują się w ostatnich dniach w mediach, Żegluga Świnoujska informuje, że podobnie, jak w ubiegłym roku, od 26 czerwca do końca sierpnia 2015 r. w godzinach 10.15 - 18.30 na przeprawie „Centrum" będę kursowały trzy promy typu „Karsibór".

 

W pozostałych godzinach - dwa. Natomiast od godziny 21.30 do 7.00 - jeden. Bardzo istotną zmianą jest to, że w sezonie wakacyjnym prom „Karsibór" będzie kursował każdej nocy.

Jeżeli natomiast chodzi o przeprawę „Warszów" obsługiwaną przez promy „Bielik", mogą z niej korzystać piesi, rowerzyści, motocykliści oraz samochody z rejestracją ZSW lub posiadające specjalne identyfikatory.

Jednocześnie obowiązuje decyzja prezydenta miasta, że w przypadku gdy tuż przed planowanym odbiciem promu od nabrzeża, na pokładzie są wolne miejsca, wówczas wpuszczane są samochody niemające rejestracji ZSW.

W godzinach nocnych od 22.00 do 4.00 promy „Bielik" zabierają wszystkie pojazdy o DMC do 3 ton.

Szczegółowy rozkład kursowania jednostek obsługujących obie świnoujskie przeprawy jest dostępny pod adresem: http://www.zegluga.swi.pl/rozklad.html

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach