Statystyka

  • Wszytkich: 5599692
  • W tym roku: 337402
  • W tym miesiącu: 7610
  • Dziś: 222
  • Online: 28

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Dodatkowy prom na przeprawie Centrum

 

Od 1 marca 2015 r. w niedzielę i święta przeprawę promową „Centrum" będą obsługiwały dwa promy typu „Karsibór", a nie jeden jak dotychczas.

 

Taką decyzję podjął dyrektor Żeglugi Świnoujskiej po rozmowie z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem. Tym samym dwie jednostki będą kursowały na przeprawie przez cały tydzień, a nie jak dotąd do soboty.

Dodatkowy prom będzie kursował do odwołania. Jego uruchomienie to efekt rosnącego zainteresowania Świnoujściem. W poprzednich latach, w niedzielę i święta, drugi do prom na przeprawie „Centrum" wprowadzany był dopiero od maja , gdy wraz ze zbliżającym się sezonem letnim ruch na przeprawie zdecydowanie wzrastał. Teraz to się zmieniło.

- Mimo, że do sezonu letniego jeszcze daleko, to szczególnie w weekendy, do naszego miasta przyjeżdża coraz więcej zmotoryzowanych gości. Stąd też zdarza się, że kierowcy muszą czekać w kolejkach na wjazd bądź wyjazd z miasta - mówi Jerzy Barczak, dyrektor ŻŚ. - Wprowadzenie dodatkowego promu, to co prawda dodatkowy koszt w wysokości 100 tysięcy złotych, jednak w obecnej sytuacji konieczny, aby zminimalizować czas oczekiwania na przeprawę.

BIK UM Świnoujście

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach