Statystyka

  • Wszytkich: 5599444
  • W tym roku: 337154
  • W tym miesiącu: 7362
  • Dziś: 1148
  • Online: 20

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

 

Przedmioty z duszą, wigilijne smakołyki, lodowisko dla najmłodszych, gdańskie anioły, Kraina baśni bez waśni - to tylko niektóre atrakcje Gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

 

Dzieci ucieszy z pewnością przejażdżka Wenecką Karuzelą, Polarną Strzałą i wizyta pary prawdziwych reniferów - Rudolfa i Kometka. Targ Węglowy na trzy tygodnie stanie się najbardziej świątecznym miejscem w Gdańsku!

Światło tworzy klimat
Atmosferę miejsca stworzy oryginalna, budująca nastrój scenografia. Na jarmark wieść będą dwie nowe, przepięknie iluminowane bramy wejściowe. W tym roku po raz pierwszy Targ Węglowy rozświetlą też 3-metrowe bombki giganty! Między kramami wędrować będziemy świątecznymi uliczkami: Anielską, Wigilijną, Śnieżnym Zapieckiem, Czekoladową, Cynamową, czy Pierwszej Gwiazdki. Na zgłodniałych i spragnionych czekać będzie "Gospoda pod Aniołem" i aromatyczny, pachnący cynamonem i goździkami Grzaniec gdański - również w wersji dla kierowców:) - podawany w ceramicznych kubkach, wyprodukowanych specjalnie na tę okazję. A - po zapłaceniu kaucji - kubki będzie można zabrać na pamiątkę do domu!

Niech nie traci we mnie wiary, ani duży, ani mały!
Atrakcji nie zabraknie. Już pierwszego dnia na Targ Węglowy zawitają, prosto znad Motławy, św. Mikołaj i Królowa Śniegu ze swoją barwną świtą, by uroczyście rozpalić Choinkę małych gdańszczan. Drzewko udekorowane będzie ozdobami wykonanymi przez dzieci. Na jarmarku zobaczymy je po raz pierwszy! Od tego dnia Mikołaja będzie można już spotkać codziennie. A kto będzie miał szczęście, ten otrzyma nie tylko słodki upominek, ale i pamiątkową pocztówkę z dedykacją: Niech nie traci we mnie wiary, ani duży, ani mały!

Jarmark, jak z bajki!
Jarmark pełen będzie urokliwych zakątków i świątecznej muzyki. O miano największej atrakcji konkurować będą z pewnością: Wenecka Karuzela z rumakami, lodowisko i Zagroda Reniferów, w której będzie można spotkać się z prawdziwymi reniferami: Rudolfem i Kometkiem (12-14 grudnia). Na zakochanych - to już tradycja - czekać będzie udekorowany jemiołą Zacałowany Krąg - miejsce, gdzie wedle tradycji można skraść pocałunek bliskiej sercu osobie. Baśniową scenerię miejsca dopełni Kraina Baśni bez Waśni, czyli królestwo św. Mikołaja z bajkowymi postaciami, przemawiającymi ludzkim głosem oraz Sanie św. Mikołaja z reniferami. Niemałą niespodzianką będzie też możliwość podróży specjalną kolejką o nazwie Polarna Strzała (6-7 grudnia). A we wszystkie piątki, soboty i niedziele na jarmarkowej scenie odbywać się będą koncerty kolęd i spektakle jasełkowe. Jarmark odwiedzać też będą bajeczne gdańskie anioły.

Łańcuch ciepła
Specjalne atrakcje dla odwiedzających Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy po raz kolejny przygotuje Grupa GPEC (13-14 grudnia). W tym roku wspólna zabawa polegać będzie na tworzeniu choinkowego, ekologicznego łańcucha ciepła. Łańcuch ma być tak długi, by można nim było otoczyć cały gdański jarmark! W czasie warsztatów powstaną też ozdoby świąteczne, którymi udekorowane zostaną świąteczne drzewka na Targu Węglowym. W strefie Grupy GPEC zaplanowano również animacje plastyczne dla dzieci i młodzieży, konkursy z nagrodami oraz wizytę Świętego Mikołaja, który cierpliwie wysłucha zamówień na prezenty.

Przedmioty z duszą
Blisko 60 stoisk oferować będzie świąteczne ozdoby, dekoracje i przedmioty z duszą: oryginalną biżuterię, wyroby z filcu, ręcznie wykonane czapki, maskotki, ceramikę artystyczną, galanterię skórzaną i zabawki. Nie zabraknie wigilijnych pierogów, litewskich wędlin, słodyczy, pierników, bakalii i przypraw, a nawet tureckiej kawy i herbaty.

Aniołowie się radują!
Wyróżnikiem gdańskiego jarmarku jest akcja charytatywna na rzecz Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Hospicjum wspomóc będzie mógł każdy - dowolną kwotą, jeśli tylko skorzysta z karuzeli bądź lodowiska. Datki pozyskiwane też będą dzięki pracom nadesłanym na jarmarkowy konkurs plastyczny "Aniołowie się radują". Te najlepsze obejrzymy na jarmarku. Dom Sztuki GAK zaprezentuje z kolei najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe.

Wigilia dla potrzebujących
24 grudnia 2014, godz.12.00

Targ Węglowy

Wigilia dla potrzebujących odbędzie się 24 grudnia o godz. 12.00 na Targu Węglowym już po raz 17-ty. W menu znajdą się tradycyjne świąteczne potrawy jak: pierogi, żur, barszcz, bigos, ciasta. Organizatorzy wigilii spodziewają się, że podobnie jak w ubiegłych latach, weźmie w niej udział kilkaset osób.

Organizatorem wigilii jest gdański restaurator - Piotr Dzik, który nieprzerwanie od kilkunastu lat przygotowuje tę wieczerzę dla najbardziej potrzebujących gdańszczan.

Jarmark Bożonarodzeniowy | Targ Węglowy | 5-23 grudnia
w dni powszednie w godz. 11:00-20:00 | w piątki, soboty, niedziele w godz. 11:00-21:00

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach