Statystyka

  • Wszytkich: 5599730
  • W tym roku: 337440
  • W tym miesiącu: 7648
  • Dziś: 260
  • Online: 28

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Gdański Festiwal Górski

W programie spotkania z wybitnymi himalaistami - przyjedzie Piotr Pustelnik, zdobywca Korony Himalajów i medalu fair play za postawę w górach. Opowiadać będzie o swoich 6-cio letnich zmaganiach z Annapurną - ostatnią góra do Korony.

 

Będzie też Adam Bielecki, który opowie o tegorocznej wyprawie na Kanczenczongę, wyprawie zakończonej sukcesem - szczyt zdobył Denis Urubko (gość festiwalu w roku ubiegłym) oraz o planowanej wyprawie na K2 - może to być ostatni moment do zadania pytań, bo za chwilę wyprawa wylatuje do Chin i Adam nie planuje więcej wystąpień.Przybędą też tegoroczni uczestnicy wypraw Polskiego Himalaizmu Zimowego - gdańszczanin z pochodzenie, krakus z wyboru Kacper Tekieli (opowie o wejściu na Broad Peak) oraz Janusz Gołąb (tegoroczny zdobywca K2).

Zeszłoroczni zdobywcy nagrody publiczności - ekipa Mustang Expedition zaprezentuje swoje tegoroczne osiągnięcia w piątek. W piątek też będzie spotkania z Karimem Hayatem, himalaistą, pakistańskim przyjacielem polskich wypraw.

O bieganiu w górach, jak trenować, gdzie startować i jak wygladają starty w największych imprezach na świecie opowie Piotr Hercog - jeden z najlepszych w Polsce biegaczy górskich.

O jaskiniach Meksyku opowie Kasia Biernacka, uczestniczka wielu wypraw i współautorka zdjęć do filmy „The Cave" Zacharego Finka - najlepszego filmu jaskiniowego na Festiwalu w Lądku. Film ten też zostanie pokazany.

Skoro już przy filmach jesteśmy, to nie sposób wspomnieć o zaplanowanych pokazach innych najlepszych filmów z Festiwalu w Lądku-Zdroju - będzie „Valhalla" - najlepszy film o sportach zimowych, „Crossing the Ice" - najlepszy fil przygodowy, czy „North Of the Sun" - najlepszy film o sportach ekstremalnych - dość przewrotnie nagrodzony w ten sposób przez jury - koniecznie warto zobaczyć.

Ponieważ impreza odbywa się w Andrzejki, nie mogło też zabraknąć wątku muzycznego - w sobotę wystąpi Backpackers Orchestra - projekt muzyczno-podróżniczy jakiego do tej pory jeszcze nie było.

PROGRAM

BILETY

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach