Statystyka

  • Wszytkich: 5424578
  • W tym roku: 162288
  • W tym miesiącu: 49562
  • Dziś: 521
  • Online: 40

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


15mln zł. zostanie zainwestowane w Ustrońskie wybrzeże.

 

Urząd Morski w Słupsku przeznaczy kolejna pulę pieniędzy na ochronę brzegów morskich Pobrzeża Koszalińskiego. Trzy nowe ostrogi wzmocnią brzegi jeszcze w tym roku na plaży w Sianożętach.

 

Dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku wraz z Wójtem Gminy Ustronie Morskie - Jerzym Kołakowskim oraz Wójtem Gminy Kołobrzeg - Tadeuszem Kowalskim podpisali umowę na realizację kolejnego etapu przebudowy i rozbudowy ostróg - projektu współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wyłoniony w przetargu wykonawca - Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe HYDROBUD z Ustronia Morskiego usunie stare i wybuduje nowe ostrogi. Obok Dźwirzyna nowe umocnienia pojawią się w Sianożętach. Tym samym zakończone zostanie całe zadanie nabijania nowych umocnień .

Urząd Morski dodatkowo przeprowadzi w przyszłym roku, dużą inwestycję polegającą na ochronie brzegu morskiego poprzez budowę 2 opasek brzegowych, które będą wzmacniać na określonym odcinku brzeg morski oraz wykonana refulację (sztuczne zasilanie brzegu). W ten sposób przybędzie na naszych plażach ok. 100 000m3 piasku.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach