Statystyka

  • Wszytkich: 5594062
  • W tym roku: 331772
  • W tym miesiącu: 1980
  • Dziś: 379
  • Online: 21

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


D Day Hel 2014

Dwanaście dni militarnych atrakcji - tak będzie wyglądał D Day Hel 2014, który odbędzie się w sierpniu na Półwyspie Helskim. Impreza będzie szczególna, bo na przejażdżkę czołgiem wybierze się zwycięzca aukcji WOŚP w Helu.

D Day Hel 2014 rozpocznie się we wtorek 12 sierpnia i zakończy w niedzielę 24 sierpnia. W jednej z największych plenerowych imprez - a na pewno najdłuższej - tego lata w powiecie puckim nie zabraknie atrakcji.

W programie powinny pojawić się m.in. widowiskowe parady w mieście, dioramy, parady pojazdów wojskowych...
- Wielkim wydarzeniem podobnie jak w poprzednim roku będzie zaplanowane wodowanie Amfibii DUKW wraz z desantem - wyliczają na swojej stronie organizatorzy. - Do równie spektakularnych - niczym z planu filmowego - widowisk, należy niewątpliwie desant spadochronowy grupy skoczków w historycznych mundurach. Każdego dnia na helskich ulicach, plaży oraz w wielu miejscach miasta przedstawiane są inscenizacje, potyczki batalistyczne oraz dioramy.

Największym wydarzeniem plenerowej imprezy jest oczywiście widowiskowa rekonstrukcja lądowania alianckich wojsk na francuskiej plaży (w tę rolę wciela się helskie wybrzeże).

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach