Statystyka

  • Wszytkich: 5596664
  • W tym roku: 334374
  • W tym miesiącu: 4582
  • Dziś: 215
  • Online: 18

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Zabytkom na odsiecz - 10 czerwca 2014, godz. 18.00, Muzeum Oręża Polskiego

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego zapraszają miłośników historii na spotkanie pt. Zabytkom na odsiecz, poświęcone polskim fortyfikacjom z okresu tzw. zimnej wojny XX w.

 

Zaproszenie jest kierowane do wszystkich, którzy zechcą przyłączyć się już wkrótce, do akcji odkopania a następnie przewiezienia i ustawienia na terenie ekspozycji plenerowej muzeum, betonowych, prefabrykowanych elementów fortyfikacji polowej z okresu zimnej wojny XX wieku. Na ich pozyskanie muzeum uzyskało wcześniej zgodę właścicieli. Operacja wiąże się przede wszystkim z przygotowaniem obiektów do transportu i dalszej ekspozycji. W czasie spotkania zostanie utworzona lista wolontariuszy, którzy będą mieli później swój wkład w ratowanie zabytków techniki wojskowej.

W ramach wieczoru w muzeum, gościem specjalnym będzie pan Piotr Piwowarczyk - założyciel, właściciel i dyrektor Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu animator kultury i operator podziemnej trasy turystycznej w Kamiennej Górze.
Piotr Piwowarczyk - miłośnik historii, założyciel i Prezes Stowarzyszenia im Karola Estreichera, dzierżawca Fortu Gerharda, dyrektor Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, Prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej, laureat nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście - Tryton 2011- za wybitne zasługi dla rozwoju miasta w kategorii: działalność kulturalna, społeczna, edukacja i sport, dziennikarz.

Nasz gość opowie o kulisach tworzenia własnego muzeum oraz działaniach zmierzających do ratowania przed zapomnieniem i zniszczeniem budowli obronnych na terenie Świnoujścia. Zabiegi w tym kierunku okazały się na tyle skuteczne, że od kilku już lat Miasto Świnoujście promuje się jako Twierdza Świnoujście. Jednym z tematów spotkania w kołobrzeskim muzeum będzie dyskusja na temat pomysłu utworzenia Skansenu Fortecznego na terenie Kołobrzegu. W jaki sposób, gdzie i kiedy - dowiedzą się Państwo już we wtorek, 10 czerwca w oddziale Historii Miasta.

10 czerwca 2014r, godzina 18.00, Muzeum Oręża Polskiego, Oddział Historii Miasta, ul. Armii Krajowej 13.

 

Wstęp wolny

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach