Statystyka

  • Wszytkich: 5594081
  • W tym roku: 331791
  • W tym miesiącu: 1999
  • Dziś: 398
  • Online: 22

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Tyczka na Molo - turniej

 

Najstarsza tyczkarska impreza na świecie, rozgrywana poza stadionem. Takim dumnym mianem chlubi się Międzynarodowy Konkurs "Tyczka na Molo".

 

Po raz dwudziesty siódmy dojdzie w Sopocie do rywalizacji specjalistów od tej trudnej konkurencji lekkoatletycznej. Organizatorzy gwarantują duże emocje i kapitalną zabawę w najbardziej reprezentacyjnej części kurortu.


Honory gospodarza będzie tradycyjnie pełniła Anna Rogowska (SKLA Sopot), która skakaniem przed sopocką publicznością zainauguruje starty w sezonie letnim. Mistrzyni świata z 2009 roku już dawno na molo nie miała okazji cieszyć się z wygranej. Na pewno szyki będą jej próbowały - tak jak ostatnio - pokrzyżować zagraniczne rywalki. W poprzednich trzech latach zwyciężały Martina Strutz, Lisa Ryzih (obie Niemcy) i Jirina Svobodova-Ptacnikova (Czechy), które być może staną w szranki także w tegorocznym konkursie.

Równolegle ze zmaganiami pań, będzie się toczyła rywalizacja tyczkarzy. Zapowiada się mocna obsada konkursu, ponieważ organizatorzy czynią starania, by ściągnąć nad morze co najmniej czołowych polskich zawodników.

"Tyczka na Molo" rozgrywana jest od 1984 roku i od tego czasu przewinęło się mnóstwo znakomitości, polskich i zagranicznych, by wspomnieć tylko Mirosława Chmarę, do którego od 1988 (!) roku należy rekord konkursu, wynoszący 5.80m.

Podczas zawodów, organizowanych przez Sopocki Klub Lekkoatletyczny i Kąpielisko Morskie Sopot, odbędzie się także prezentacja największych sukcesów lekkoatletów SKLA w 2013 roku.

Wstęp na konkurs "Tyczka na Molo", który rozpocznie się w piątek na sopockim Placu Zdrojowym, 30 maja o godzinie 17, jest bezpłatny.

Partner Główny Zawodów: Grupa Lotos, sponsorzy: Grupa Żywiec, Coca-Cola, Ziaja i Darboven. Imprezę wspierają: Miasto Sopot i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Patroni medialni: TVP Sport, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach