Statystyka

  • Wszytkich: 5596698
  • W tym roku: 334408
  • W tym miesiącu: 4616
  • Dziś: 249
  • Online: 27

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Z początkiem maja rusza sezon na tramwaj wodny

 

Z początkiem maja rozpoczyna się sezon kursowania gdańskich tramwajów wodnych. Pierwsze kursy w czwartek 1 maja zostaną wykonane już o godz. 10.00 z przystani: Żabi Kruk oraz Targ Rybny.

 

Rejs po Motławie czy Martwej Wiśle to doskonała okazja, by obejrzeć miasto z perspektywy wody i w pełni docenić jego urodę. Stanowi również atrakcyjną i niecodzienną formę spędzania wolnego czasu.

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku z dniem 01.05.2014 r., w ramach projektu pt. „Program ożywienia dróg wodnych w Gdańsku", uruchamia funkcjonowanie dwóch linii tramwaju wodnego na trasach:

linia F5: Żabi Kruk - Westerplatte, przystanki: Żabi Kruk - Zielony Most - Targ Rybny- Wiosny Ludów - Nabrzeże Zbożowe - Twierdza Wisłoujście - Westerplatte - Nowy Port Latarnia Morska (to dodatkowy przystanek poza projektem - planowane uruchomienie w sezonie letnim);

linia F6: Targ Rybny - Narodowe Centrum Żeglarstwa, przystanki: Targ Rybny - Wiosny Ludów - Sienna Grobla - Tamka - Stogi Górki Zachodnie - Narodowe Centrum Żeglarstwa.

Na każdej trasie przez cały tydzień (także w dni ustawowo wolne od pracy, w okresie od 1 maja do 30 września 2014 r., odbywać się będą 3 rejsy dziennie w obie strony, w godzinach od 10.00 do 21.00. W dni ustawowo wolne od pracy oraz w dniach: 2 maja i 20 czerwca br. na linii F5 będzie wykonywany dodatkowy czwarty rejs w obie strony. Rejsy będą wykonywane przez dwa statki pasażerskie Żeglugi Gdańskiej, Sonica i Sonica I, posiadające możliwość jednorazowego przewozu 40 osób i 5 rowerów.

Sprzedaż biletów: normalny -10 zł, ulgowy - 5 zł, na przewóz roweru - 5 zł, odbywać się będzie wyłącznie na statku. Bilety będą drukowane z kas fiskalnych i zachowają ważność na jeden przejazd od przystanku, na którym wsiadł Pasażer, do przystanku końcowego. Bilety należy zachować do kontroli.

Zapraszamy do wspólnej przygody i odkrywania uroków grodu nad Motławą.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach