Statystyka

  • Wszytkich: 5594009
  • W tym roku: 331719
  • W tym miesiącu: 1927
  • Dziś: 326
  • Online: 16

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Festiwal Gwiazd już po raz 19.

 

Wojciech Kilar symfonicznie, Maryla Rodowicz z pazurem, do tego ponad 100 gwiazd małego i dużego ekranu, estrady i sceny teatralnej. Już po raz 19. Międzyzdroje staną się stolicą gwiazd.

 

"KILAR I FILM"
- tak zatytułowany koncert rozpocznie tegoroczny Festiwal. Krzesimir Dębski opracował najbardziej znane motywy i tematy z twórczości kompozytora. Przypomnimy, że Wojciech Kilar był nie tylko czarodziejem muzyki filmowej, ale również klasyczn ej. W drugiej części koncertu na festiwalowej scenie zobaczymy artystów nawiązujących do „klasyki", ale muzyki rozrywkowej.

Przypomnimy piosenki zabawne, niekiedy wzruszające ale zawsze piękne i nigdy nie obojętne - podkreśla Olaf Lubaszenko, Dyrektor Artystyczny Festiwalu i jednocześnie reżyser widowiska. Na festiwalowej scenie wystąpią: Anna Dereszowska, Anna Jurksztowicz, Hanna Śleszyńska, Justyna Sieńczyłło, Emilian Kamiński, Piotr Machalica, Wiktor Zborowski i Andrzej Poniedzielski, którego usłyszymy również w autorskim repertuarze w ramach projektu „SzlafRock(&roll)"
. Artysta uczci w Międzyzdrojach swoje 60 urodziny, pozostawi swój ślad na Alei Gwiazd.

Odcisk swojej dłoni zostawią również Maryla Rodowicz; Ewa Wencel, Magdalena Różczka, Teresa Lipowska, Paweł Wawrzecki, Andrzej Nejman, Jakub Wesołowski, Witold Pyrkosz i Andrzej Pągowski, który jest autorem tegorocznego plakatu Festiwalu Gwiazd. W ramach wydarzeń specjalnych zapraszamy na wystawę innych jego dzieł.
Motywem przewodnim sceny teatralnej są w tym roku więzy rodzinne. To nie tylko tytuł jednego ze spektakli, ale również wątek, który najczęściej będzie przewijał się w tekstach wybranych sztuk. W „Porwaniu Sabinek" wystąpi obok siebie rodzeństwo - Emilian i Dorota Kamińscy, „Sceny z życia małżeńskiego" odegrają Justyna Sieńczyłło i Piotr Grabowski, przekonamy się również, czym jest „Kochanie na kredyt".

Gwiazdy zaprezentują swoje umiejętności nie tylko na scenie. Dumnie wyjdą na murawę. 5 lipca Reprezentacja Artystów Polskich prowadzona przez Olafa Lubaszenko zmierzy się z Samorządowcami Pomorza Zachodniego. Spotkanie skomentuje Andrzej Zydorowicz.
Tradycją Festiwalu stały się już spotkania z gwiazdami. Zapraszamy na nie codziennie o 13:00 w Sali Chopin Hotelu Amber Baltic.
Jak co roku nie zabraknie specjalnego programu dedykowanego najmłodszym.

Więcej szczegółów na stronie www.festiwalgwiazd.com.

Organizatorem Festiwalu Gwiazd jest
Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach ul. Bohaterów Warszawy 20, tel. 91 32 82 600.

Zapraszamy!

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach