Statystyka

  • Wszytkich: 5599695
  • W tym roku: 337405
  • W tym miesiącu: 7613
  • Dziś: 225
  • Online: 30

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Zdrojowa Invest chce wybudować u nas najdłuższe molo w Polsce

Molo ma mieć dwa poziomy i w sumie ponad 500 metrów długości. Na końcu na pewno znajdzie się restauracja/kawiarnia, a poza tym oprócz deptaka powstaną też tarasy widokowe. Inwestor zmienił pierwotne plany i planuje zacząć budowę molo już w 2015/2016 roku.

 

Kołobrzeska grupa rodzinna Zdrojowa Invest od ubiegłego roku buduje najnowocześniejszy i największy na polskim Wybrzeżu kompleks hotelowo-rekreacyjno-rozrywkowy Baltic Park Molo. Powstaje na przedłużeniu tzw. nowej promenady i ulicy Chrobrego, w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Jego zwieńczeniem ma być właśnie pierwsze w Świnoujściu molo.

W pierwszej wersji zakładano, że molo powstanie w ostatnim etapie inwestycji, czyli po zakończeniu budowy, dwóch 5-gwiazdkowych hoteli z strefą SPA & Wellness i części apartamentowej wraz z Aquaparkiem, centrum konferencyjnego na min. 1.000 osób, pasażu z powierzchniami handlowymi, 150-metrowej promenady z multimedialnymi fontannami.

Teraz inwestor zmienił plany i zamierza rozpocząć budowę mola zaraz po zbudowaniu pierwszego hotelu z częścią apartamentową, aquaparku oraz centrum sportowego.

Najdłuższe obecnie molo w Polsce, które znajduje się w Sopocie ma 511,5 metrów długości. Właściciele Zdrojowej Invest chcą, aby świnoujskie było przynajmniej o kilka metrów dłuższe.

Info BIK UM Świnoujście

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach