Statystyka

  • Wszytkich: 5596676
  • W tym roku: 334386
  • W tym miesiącu: 4594
  • Dziś: 227
  • Online: 23

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Bieg Urodzinowy Gdyni - 8 lutego 2014 r.

 

Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek serdecznie zaprasza na kolejną edycję Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych, której inauguracja nastąpi w sobotę 8 lutego na Skwerze Kościuszki.

 

W cyklu GPX tradycyjnie znajdą się cztery imprezy, które rozegrane zostaną w następujących terminach:

8 lutego (sobota): Bieg Urodzinowy Gdyni - start 13:00
10 maja (sobota): Bieg Europejski - start 13:30
20 czerwca (piątek): Nocny Bieg Świętojański - start 23:59
11 listopada (sobota): Jesienny Bieg Niepodległości - start 15:00


Trasa Biegu Urodzinowego, jak i pozostałych prowadzić będzie trasą, która została wytyczona na jednej, 10km pętli wiodącej zarówno tymi mniej jak i bardziej znanymi ulicami naszego miasta. Zawodnicy będą mogli na sportowo zapoznać się z historycznymi gdyńskimi ulicami jak: ul. Janka Wiśniewskiego, przebiec obok Pomnika Ofiar Grudnia 1970, z wiaduktu kolejowego na ul. Tadeusza Wendy przyjrzeć się pracy portowych dźwigów, zobaczyć z bliska Urząd Morski a także Miejską Halę Targową, której powstanie sięga 1935 roku. Na trasie biegu nie zabraknie również lubianej ulicy Świętojańskiej oraz Bulwaru Nadmorskiego, z którego przy dobrej widoczności rozpościera się widok na Zatokę Gdańską oraz Półwysep Helski. Start, podobnie jak meta zlokalizowany będzie nieopodal ORP Błyskawica, z którego salwa armatnia da sygnał do startu dla wszystkich biegaczy. Centrum zawodów zlokalizowane zostanie wzorem ubiegłych lat w namiocie znajdującym się na samym szczycie Skweru Kościuszki, gdzie po zakończeniu zawodów odbędzie się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników i zawodniczek.

Tradycyjnie na mecie dla każdego, kto ukończy Bieg Główny na 10km czekać będzie pamiątkowy medal, pierwszy z czterech stanowiących układankę nawiązującą do całego cyklu GPX, której motto w tym roku nawiązywać będzie do obiektów sportowych należących do Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W ramach Biegu Urodzinowego rozegrane zostaną również imprezy towarzyszące, czyli Marsz Urodzinowy Nordic Walking, którego uczestniczy również pomaszerują na nowej trasie wiodącej Skwerem Kościuszki, Aleją Topolową i Bulwarem Nadmorskim. Dla nordic walkerów, podobnie jak dla uczniów biorących udział w biegach młodzieżowych na mecie czekały będą pamiątkowe medale za uczestnictwo, a dla najlepszych puchary.


REJESTRACJA DO ZAWODÓW

LISTA STARTOWA

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach