Statystyka

  • Wszytkich: 5553398
  • W tym roku: 291108
  • W tym miesiącu: 1892
  • Dziś: 70
  • Online: 73

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Festiwal Szekspirowski zbliża się wielkimi krokami!

17 edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 1-6 sierpnia 2013 roku.

Spektakle prezentowane będą w Gdańsku, a także w Sopocie i Gdyni. Na tegorocznym Festiwalu będziemy gościć twórców z Gruzji, Chorwacji, Niemiec czy Rumuni. Imprezę teatralną zainauguruje barwny, plastyczny spektakl „Jak wam się podoba" w wykonaniu gruzińskiego Kote Marjanishvili State Drama Theatre z Tbilisi, gorąco przyjęty na Festiwalu „Globe to Globe" w Londynie (w interpretacji reżysera spektaklu, Levana Tsuladze). Jest to historia o miłości i rywalizacji pomiędzy dwójką braci, przez którą przemykają cienie średniowiecznych tajemnic i błazenad.
Zaprezentują się też polscy artyści z tak znakomitymi spektaklami jak: „Pieśń Leara" Teatru Pieśni Kozła, który zdobył nagrodę Fringe First podczas Edinburgh Fringe Festival; „Titus Andronicus" Jana Klaty, czy „Anatomoa Tytusa Fall of Rome" Wojtka Klemma.
Podszas festiwalu będzie można zobaczyć zdobywcę Złotego Yoricka. W tym roku konkursowe jury przyznało ją Teatrowi im. Juliusza Słowackiego w Krakowie za spektakl „Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej. Spektakl Agaty Dudy-Gracz inspirowany Troilusem i Kresydą Williama Szekspira".
Zaprezentowana zostanie także nowa odsłona nurtu SzekspirOFF , związana z Teatrem w Oknie . Jest to kierunek artystyczny eksponujący nowe nurty i poszukiwania teatru niezależnego. Konfrontuje on dokonania uznanych artystów z eksperymentami twórców początkujących.

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach