Statystyka

  • Wszytkich: 5599703
  • W tym roku: 337413
  • W tym miesiącu: 7621
  • Dziś: 233
  • Online: 30

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Noc Muzeów 2013 - Gdańsk Sopot Gdynia

Na co dzień zabiegani nie zawsze mamy czas, czy ochotę na kulturalną rozrywkę, odwiedzenie muzeum czy galerii sztuki. Ale czy człowiek może żyć bez kontaktu z kulturą? To ona przecież pozwala wznosić się ponad codzienność, zaspokaja potrzebę obcowania z pięknem. Inicjatywa Nocy Muzeów powstała właśnie by zachęcić i zaprosić nas do stałego kontaktu ze światem sztuki. Gdy muzeum jest otwarte w nocy, możemy być pewni, że będzie działo się coś niezwykłego, wyjątkowego i specjalnego.

 

Już po raz kolejny w Polsce odbędzie się NOC MUZEÓW. W tym roku przypada ona na 18/19 maja 2013 (a w niektórych miastach m.in. Krakowie noc wcześniej czyli z 17/18 maja). Na tę okazję liczne muzea, galerie sztuki, pracownie artystyczne przygotowują specjalną ofertę dla wszystkich spragnionych kultury. Oferta została tak dobrana, aby nikt się nie nudził. Coś dla siebie znają zarówno dzieci jak i dorośli. Będziemy mogli obejrzeć liczne wystawy, filmy, wziąć udział w warsztatach, pokazach i prelekcjach. Słowem MOC albo raczej NOC ATRAKCJI.


Noc Muzeów to fenomen, stwarzający raz do roku olbrzymią płaszczyznę spotkania publiczności i muzeów. To czas w którym można połączyć edukację z rozrywką, doświadczyć niezapomnianych przeżyć estetycznych, odkryć sztukę a przez to odkryć i ubogacić samego siebie. Podczas tego wydarzenia będziemy mieli okazję do pogłębiania a także rozwijania nowych zainteresowań.


Noc Muzeów, to wielka kulturalna impreza o zasięgu europejskim. Z roku na rok przybywa organizatorów oraz zwiedzających. W Polsce obecnie bierze w niej udział już ponad setka miast.


Każdy człowiek ma naturalną potrzebę obcowania z kulturą a jedna taka noc nie wystarczy, aby ja całkowicie zaspokoić. Nie jest możliwe by przez te kilka godzin skorzystać w pełni z całej oferty imprezy i odwiedzić wszystkie muzea. Jednak nie o to w tym chodzi. To wydarzenie ma być inspiracją aby odtąd jak najczęściej spędzać swój wolny czas w taki właśnie sposób. Noc Muzeów to odpowiedź a zarazem zachęta, aby z oferty kulturalnej korzystać na co dzień.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach