Statystyka

  • Wszytkich: 5553308
  • W tym roku: 291018
  • W tym miesiącu: 1802
  • Dziś: 1011
  • Online: 31

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


PORODY TUŻ TUŻ...

Już zaledwie tygodnie pozostały do pojawienia się młodych fok w helskim fokarium. Tegoroczny przychówek stanowić będą 3 szczenięta; dzieci Undy Mariny, Ani i Ewy. Wszystko wskazuje na to iż płody rozwijają się prawidłowo. Częściowo potwierdza to wykonywany ....

Już zaledwie tygodnie pozostały do pojawienia się młodych fok w helskim fokarium. Tegoroczny przychówek stanowić będą 3 szczenięta; dzieci Undy Mariny, Ani i Ewy. Wszystko wskazuje na to iż płody rozwijają się prawidłowo. Częściowo potwierdza to wykonywany na bieżąco monitoring USG. Stan zdrowia ciężarnych samic jest stale kontrolowany po przez regularne badania krwi. Jak w tym roku wyglądać będą młode foki, jakiej będą płci? Te informacje już niebawem.
Przełom lutego i marca to nie tylko czas narodzin w fokarium, ale również w obrębie całego Morza Bałtyckiego w miejscowej populacji fok szarych. Tym samym w nadchodzących miesiącach zwiększy się prawdopodobieństwo spotkania tych zwierząt na polskich plażach. Apelujemy aby nie płoszyć napotkanych fok. Potrzebują one spokoju, aby móc wypocząć na brzegu po długim okresie pływania i wysuszyć futro. Jest to bardzo ważne dla ich zdrowia. W przypadku spotkania młodego ssaka, również nie należy się doń zbliżać. W okolicy może pływać matka szczenięcia, która powróci jeśli tylko poczuje się bezpiecznie.


źródło informacji: http://hel.univ.gda.pl/aktu/lastminut/porody_tuz.html

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach